kapat× Destek
Samsung S9 plus'ı detay bir şekilde tanıyalım
07 Nisan 2018|BLOG
Samsung'un Yeni Amiral Gemisni Tanıyalım

Samsung’un Yeni Amiral Gemisi  , Samsung S9 Plus

Infinity Ekran özelliği ile fark yarattı

Samsung’un ürettiği Galaxy serisinin son yıldızı S9 Serisinde 6.22 inç boyutuyla piyasa sürülen Galaxy S9 da infinity ekranı(gövdeyi bir uçtan diğer uça kaplayan ekran) piyasaya sürüldü.

ÇİFT KAMERA

Yeni amiral gemisinde ilk defa note 8le öne sürülen çift kamera teknolojisi Samsung S9 Plus modelinde kullandı.

Özellikleri:

Samsung’un yeni incisi Galaxy S9 Plus cihazına yakından baktığımızda 6.2 İnç ekran genişliği dikkatimizi çekiyor.

Dış görünüş olarak ekran kasa oranı yaklaşık olarak %83. Yükseklik 158.1 mm Genişliği ise 73.8 mm olarak göze çarpıyor. Ağırlığı  ise 189 gram.

Sistem özelliklerine yakından incelediğimizde yeni Samsung Galaxy S9 plusta 6 GB RAM kullanıldı. Depolama alanı olarak 64/128/256 GB olarak 3 farklı depolama alanıyla satışa sunulan Samsung Galaxy S9 plus aynı zamanda Micro SD ile hafızası arttırılabilir. 12 Megapiksel arka kameraya sahip olan bu cihaz OIS destekli 2x optik zoom Yavaş çekim HDR video kaydı yapabilir nitelikte. Ön kamerada ise 8 megapiksel kamera karşılıyor bizi. f/1.6 diyafram açıklığına sahip ve 1440p ye kadar video kaydı özelliğine sahip olan Samsung Galaxy S9+  İris tarama için 3 Megapiksellik ikinci bir kameraya sahip. İşletim sistemi Android 8.0 Oreo kullanılıyor. Batarya gücüne göz attığımızda 3500mAh güce sahip güçlü bir batarya görüyoruz.

SENSÖRLER

S9 plus cihazında Samsung’un daha önce çıkartığı Note serisinin son telefonu Samsung Note 8 cihazında kullanılan iris taramayı görüyoruz. Parmak izinden çok daha güvenli olduğu düşünülerek çıkartılan bu sensör Samsungseverleri şimdilik tatmin etmiş durumda. Diğer Sensörlere baktığımız zaman parmak izi tarayıcı(Arkada konumlandırılmış) gyro, ivmeölçer,  yakınlık, pusula, barometre, kalp atış hızı.

 

Samsung Galaxy S9 Plus Ve Samsung Galaxy S8 Plus karşılaştırması.

Boyutları hemen hemen aynı olan bu bu iki cihazda işletim sistemlerinde ufak bir değişiklik görüyoruz. Galaxy s8 Plus Android 7.0 Nougat göze çarparken Galaxy S9 Plus’da Android 8.1 Oreo işletim sistemini görüyoruz. Bu değişim telefon uygulamalarını çok daha hızlı kullanmamıza olanak sağlıyor

Ekran boyutu  ve ekran çözünürlüğünde bir fark göremediğimiz bu iki cihazda Ön kameradada bir değişiklik yok.

Samsung Galaxy S9 Plusın arka kamerası 12 MP(F1.5-2.4) iken Galaxy S9 Plus cihazında 12 MP(F1.7) görüyoruz  Ayrıca Samsung S9 Plus 120fps de 4K video çekme özelliğine sahip. Bunu ilk defa  Samsung s9 ve Plusta görüyoruz.

Batarya Gücünde S8 Plustan Memnun kalan Samsung, S9 Plus’ta da  aynı batarya gücünü kullanarak 3500 mAh Batarya gücünü sabit tuttu

İşlemcilere Dikkat edersek Samsung Galaxy s8 Plus’ta Exynos 8895 kullanılırken  Galaxy’nin yeni cihazında Exynos 9810 bulunuyor. Yani bunun anlamı Samsung s9 Plus 2 kata kadar iyi, çoklu çekirdek performansında ise yüzde 40 daha iyi bir bir performans bekleyebileceğimizi bize gösteriyor.

 

Grafik işlemcide ve RAM kapasitesinde göze çarpan farklar ise şu şekilde:

Samsung Galaxy s8 Plus’ta ADRENO 540 ve 4 GB RAM kullanılıyor. Samsung Galaxy S9 Plus’ta ise ADRENO  630 ve 6 GB RAM bulunuyor. Bu değişiklikle Samsung, alıcılarını memnun etmiş görünüyor.

 

By. Aytuğ 

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.