kapat× Destek
19 Ağustos 2019|BLOG
Huawei Mate 20 Proyu İnceledik ve  Sizler İçin Paylaşıyoruz

Huawei Mate 20 Pro

Yaşam anlarınızı şimdi Huawei telefonla yönetin

 

Çıkış tarihi: Kasım 2018 | Ağırlık: 189g | Boyutlar: 157.8 x 72.3 x 8.6mm | İşletim Sistemi: Android 9 | Ekran boyutu: 6.39-inç | Çözünürlük: 1440 x 3120 | İşlemci: Kirin 980 | RAM: 8GB | Depolama: 256GB | Batarya: 4200mAh | Arka kamera: 40MP + 20MP + 8MP | Ön kamera: 24mp

* Ekrandaki parmak izi tarayıcı

* Harika üçlü kameralar

* Kullanıcı Arabiriminin iyileştirilmesi gerekiyor

* Yüksek fiyat

Huawei Mate 20 Pro, şu anda sahıp olabileceğiniz en iyi Huawei telefonlarından biridir ve birkaç şık parça ile birlikte tasarım, güç ve performansın çarpıcı bir karışımını sunar.

 

Daha fazla ekran, gelişmiş üçlü arka kameralar ve bir ekran parmak izi tarayıcı sunan mükemmel P20 ve P20 Pro üzerine kuruludur.

Mate 20 Pro, oyun ve filmler için size çok fazla alan sağlayan, 6.39 inçlik büyük bir ekrana sahiptir ve QHD çözünürlüğü ve HDR10 desteği her şeyin mükemmel görünmesini sağlar. Ekranın üst kısmında geniş bir çentik var.

 

Aynı zamanda arka tarafta üç adet kamera bulunuyor ve P20 Pro'nun mükemmel 40MP geniş açılı ve 8MP telefoto lenslerini yakaladı - ancak üçüncü sensör yeni. Çevrenizden daha fazla çekim yapmanıza izin veren ultra geniş bir 16MP fotoğraf makinesidir.

Mate 20 Pro, tam özellikli bir fiyata tam özellikli bir telefon - başka bir yerde göremeyeceğiniz birkaç numara ve rakiplerinin çoğundan daha güçlü özelliklere sahip.

Birçok yönden Mate 20 Pro, Samsung Galaxy Note 9, Google Pixel 3 ve iPhone XS'e rakip olan muhteşem bir cihaz.

DIZAYN

Mate 20 Pro'ya bakmak size iki şey söyler: 1) büyük olasılıkla biraz paraya mal olur ve 2) imzaya bir bakışı var - ama sadece arkadan. Yüksek çözünürlüklü, eğri kenarlı ekranı ve ince fakat geniş çentiğini şaşırtmayacak; onları daha önce başka bir yerde gördük.

 

Akıllı telefon pazarının en üst kademesi farklılaşma gerektiriyor ve Huawei kameralarının konuşmasına izin vermeyi seçti. Mate 20 Pro, arkaya bakan üç kamerasının tümünü ve flaşını telefonun arka tarafında hafif yükseltilmiş bir blokta toplar. Arka parmak izi sensörü gitmişken bu, telefona şahsen resimlerden daha iyi, temiz, yarı simetrik bir görünüm kazandırır.

 

Bireysellik bir yana, bu telefonun ne kadar uzun ve ince olduğunu bilemiyor. Mate 20 Pro boyutları hala Samsung Galaxy Note 9 gibi canavar amiral gemisi telefonlardan birkaç milimetre daha küçük, ancak piyasadaki en büyük telefonlardan biri.          

 

Ekran

Mate 20 Pro’nun OLED 6.39 inçlik ekranı muhteşem, sade ve basittir. Mate 20 Pro'nun sorunsuz bir ekran için Mate 10’un alt ön düğmesini bırakmasına yardımcı olur. Çerçeveleri oldukça alçak, özellikle alt hoparlör ızgarası olmadan: bunun yerine, aşağıya bakan USB-C bağlantı noktasından ses geliyor.

 

Ekran, inç başına yaklaşık 537 piksel olan etkileyici 19.5: 9 oranlı 2K + çözünürlüğe (3120x1440) sahiptir. Bu, 439ppi'deki Google Pixel 3'ün önüne ve 514ppi'deki Samsung Galaxy Note 9'un hemen önüne geçer. Bu çözünürlükten tam anlamıyla yararlanan fazla içerik bulunmamakla birlikte - ve ne yazık ki, ekranı iki pencere arasında bölmek için kullanıma hazır bir seçenek yok - yine de keskin ve canlı bir ekran.

 

Renk sıcaklığını değiştirmek veya sert mavi ışığı tamamen kısmak istiyorsanız, ayarlarında tercihinize göre ayarlamalar yapmak için seçenekler vardır. İsterseniz, Mate 20 Pro özünürlüğünü full HD ya da daha düşük bir seviyeye bile düşürebilirsiniz, bu da akü boşalmasını azaltıyor ancak bu sizin için bir adaletsizlik gibi görünüyor. HD + 'ya çevrilmiş olsa bile, geniş ekran iyi görünüyor.

 

Sonuç olarak, testimiz sırasında Mate 20 Pro'yu tek elle kullanarak, telefonun kilidini açmak için ekran üstü parmak izi sensöründen ziyade kullanışlı yüz tanımaya güvendik. Daha ince kenarlar tek elle yazmayı ya da kaydırmayı zorlaştırdı ve çok yüksek oranla (19.5: 9) birleştirilen şık ön ve arka yüzeyler, telefonu kullanmak istediğim gibi kullanmayı biraz zorlaştırdı. hava durumunu kontrol etmek için ters çevirin.

 

Başka bir deyişle, cihazını iki el ile iyi kullanabilen, biraz ekstra ekran alanı için kullanım kolaylığından ödün veren pahalı bir telefon gibi geliyor.

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.