kapat× Destek
AirPods Pro

Airpods Pro Nedir?

 

Airpods Pro, son zamanlarda pek çok kişinin yoğun bir şekilde ilgisini çeken Apple markasının bir ürünüdür. Hem fiyatı hem de özellikleri tüm dikkatleri üzerine çeken Airpods Pro’ya talebin de son derece yoğun olduğunu ifade edebilmemiz mümkündür. Apple’in kulaklarından biri olan Airpods özellikleri ile diğer tüm kulaklardan ayrılmayı başarıyor. Bu noktada müzik tutkunları Airpods Pro’nun özelliklerini fazlasıyla merak ediyor. Peki,

Airpods Pro’nun özellikleri nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

 

Airpods Pro Özellikleri Nelerdir?

 

Airpods Pro; görünümü ve işlevi ile tüm kulaklık çeşitlerinden ayrılan son derece başarılı bir kulaklık. Pek çok önemli özelliğe sahip olan bu kulaklığın en dikkat çeken özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Siri’ye Mesajları Okutabilme

Siri’nin mesaj okuma özelliği bulunduğunu biliyorsunuz. Airpods’unuzu telefonunuza kurarak bu özelliği de aktif hale getirerek Siri’nin mesajlarınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik yalnızca telefonunuzun ekranına bakmadığınız da çalışır.

 

Gürültü Engelleme

 

Airpods Pro’nun en önemli özellikleri arasında gürültü engelleme özelliği yer alıyor. Ancak gürültü engelleme özelliğinin dahi kendine özel bir noktası var. Normalde gürültü engelleme özelliği iki kulaklığından kullanılması ile aktif hala gelir. Ancak Airpods Pro ile tek kulaklığı kullanırken dahi gürültü engelleme özelliğini kullanabilirsiniz.

 

Şeffaflık Modu

 

Airpods’unuzu gürültü engelleme modu ile kullanırken biri ile sohbet etmek neredeyse imkansızdır. Ancak Airpods Pro’da bulunan şeffaflık modu ile kulaklığınızı çıkartmaya gerek kalmadan karşınızdaki kişi ile sohbet edebilirsiniz.

Normal Airpods Gibi Kullanılabilir

Aktif Gürültü Modu Engelleme ve Şeffaflık Modu’nu kullanmak istemezseniz telefonunuzun menüsünden bu modları kapalı hale getirerek Airpods Pro’nuzu normal bir airpods gibi kullanabilirsiniz.

 

Airpods Pro Nasıl Kullanılır?

 

Airpods Pro kurulumu yapmak için telefonunuzdan ana ekrana gidin ve Airpodsunuz içinde iken şarj kutusunu açın. Telefonunuzda bir ayarlama animasyonu meydana gelir. Bağlan butonuna tıklayarak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Yönergeleri izleyerek sonunda bitti butonuna tıklayın. Eğer icloud ile giriş yaptıysanız Airpods Pro tüm cihazları otomatik olarak algılamaktadır. Tüm ayarları yaptıktan sonra Airpods Pro’nuzu oldukça kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.